FAQ

1. Co to jest obsadzenie?

Obsadzenie jest to usługa polegająca na dostosowaniu pnia choinki do stojaka oraz wyregulowaniu odpowiednio (stabilnie i prosto) choinki w stojaku choinkowym. Uwaga: nie bierzemy odpowiedzialności za montaż choinek w stojakach innych niż zakupionych u nas w firmie.

2. Co to jest utylizacja?

Po zakończeniu świąt zabierzemy od Ciebie choinkę oraz wywieziemy ją do odpowiedniego punktu, gdzie zostanie przerobiona na biomasę. Choinki utylizujemy od 6/01.

3. Jaką mam gwarancję, że moja choinka będzie najpiękniejsza?

Choinki są wcześniej selekcjonowane. Wszystkie sprzedawane przez nas choinki są tej samej, najwyżej klasy.  Obsługujemy wiele prestiżowych lokalizacji (restaruacje, banki, ministerstwa, centra handlowe, biura itd.). Działamy na rynku od 2011r.  Nie sprzedajemy choinek tanich (marketowych). Zależy nam na jakości i na tym by klient był zadowolony z choinki. Jeżeli nie jesteś zadowolony z choinki masz możliwość zrobienia zdjęcia i wysłania nam reklamacji – postaramy się pomóc.

4. Czy mogę zwrócić moją choinkę?

Kupując choinkę rezygnujesz z prawa do zwrotu. Choinka jako towar żywy nie podlega zwrotom. Jest zbyt wiele czynników (wilgotność powietrza, kanały powietrzne, wentylacja, temperatura) byśmy mogli brać odpowiedzialność za to w jakich warunkach trzymana jest choinka. W razie niezadowolenia klienta zawsze staramy się pomóc – każdą sprawę traktujemy indywidualnie.

5. Czy nasze choinki są świeże?

Choinki dostarczane są od około 20/11 na bieżąco w kilku-kilkunastu transportach. Kupując choinkę w naszej firmie masz gwarancję, że nie jest ona starsza niż kilka dni. Trwałość choinki zależy od wielu czynników – wentylacji, cyrkulacji powietrza, temperatury itp. W każdym miejscu żywotność choinki będzie nieco inna, jednak średnio jeżeli chodzi o choinki cięte jest to około paru tygodni.

6. Jaki stojak będzie odpowiedni do mojej choinki?

Do choinek małych (do 1,7m) odpowiedni będzie stojak plastikowy lub metalowy mały. Zachęcamy do zakupu stojaka metalowego dużego – jest to stojak najbardziej uniwersalny – pasuje do wszystkich rozmiarów dostępnych na naszej stronie. Trwałość takiego stojaka to kilka lat. Jeżeli w kolejnym roku zdecydują się Państwo np. na wyższą choinkę tego typu stojak będzie nadal odpowiedni.

7. Czy nasze choinki w donicach mają korzenie? Czy mają szanse się przyjąć?

Jeżeli wiedzą Państwo, że choinka trafi później do ogródka zachęcamy do zakupu choinki „ukorzenionej”. Tylko ten typ choinki jest w pełni przygotowany do przesadzenia – ma bryłę korzeniową. Każde inne drzewko może się przyjąć, ale nie musi – nie rekomendujemy zakupu innych drzewek jeśli mają później zostać przesadzone. Choinka z dopiskiem „ukorzeniona” różni się tym, że rosła w donicy wkopanej w ziemie na plantacji choinkowej.

8. Czy możemy wybrać godzinę dostawy?

W trakcie składania zamówienia mają Państwo możliwość wybrania czterogodzinnego przedziału z zakresu godzin 8 – 22. Kierowca dzwoni około pół godziny przed dostawą. Niestety z powodów logistycznych nie jesteśmy w stanie dostarczyć choinki na konkretną godzinę.

9. Czy możemy udekorować dla Państwa choinkę?

Oczywiście, świadczymy usługi dekorowania choinek. Zapraszamy do kontaktu indywidualnego.

10. Ile kosztuje dostawa?

Na terenie Warszawy jest to koszt 45 złotych. Poza Warszawą do 20km od centrum Warszawy jest to koszt 55 zł.

11. Czy obsadzamy (montujemy) choinki? Ile kosztuje obsadzenie?

Tak, można wybrać opcję obsadzenia przy wyborze wysokości. Koszt takiej usługi to 40 złotych.

12. Czy utylizujemy choinki? Ile kosztuje utylizacja?

Tak, można wybrać opcję utylizacji przy wyborze wysokości (wraz z szacunkową datą). Koszt takiej usługi to 130 złotych.

13. Czy wynajmujemy choinki?

Wynajmujemy choinki. Tego typu usługa polega na wypożyczeniu choinki maksymalnie na 1-2 dni. Jeśli choinka potrzebna jest na dłużej możemy zaproponować jedynie sprzedaż drzewka.

14. W jaki sposób mogę zamówić choinkę?

Ze względu na dane teleadresowe, numery, adresy i tym podobne, najłatwiej zamówić choinkę poprzez naszą stronę internetową bądź e-mail. Formularz na stronie jest bardzo prosty – jest miejsce na wybranie terminu dostawy oraz na dodatkowe uwagi. Każde zamówienie potwierdzamy telefonicznie, więc ewentualne błędy w zamówieniach zostaną zweryfikowane.

15. Czy wystawiają Państwo faktury VAT?

Tak. W formularzu zamówienia jest miejsce na wprowadzenie numeru NIP wraz z danymi.

16. Jakie formy płatności są możliwe?

Są trzy formy płatności do wyboru – płatność gotówką przy odbiorze, płatność poprzez operatora płatności internetowych PayU (m.in. karta czy BLIK), a także płatność przelewem na podstawie proformy generowanej przez system.